Komunikat

map contact opening hours price list sitemap information for organized groups
Polski język Search
Muzeum Włókiennictwa Muzeum Włókiennictwa Muzeum Włókiennictwa Muzeum Włókiennictwa Muzeum Włókiennictwa

Aktualności

Prime Time 2014

Wystawa najlepszych dyplomów Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Wernisaż wystawy oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom: 23.01.2015 o godz. 13.00.

„Prime Time” (poprzednia nazwa Rocznik) to wystawa zawierająca najlepsze prace dyplomowe studentów Akademii ...

Ferie w Muzeum

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na Ferie w Muzeum!

Karolina Matyjaszkowicz. Malarstwo

Wernisaż wystawy: 29.01.2015 o godz. 16.30

55 plakatów na 55-lecie CMW

Wystawa czynna od 30 stycznia w godzinach otwarcia muzeum.

Wystawa plakatów rozpoczyna rok jubileuszowy Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Sztuka plakatu nieodzownie łączy się z działalnością wystawienniczą i historią muzeum.

Historię plakatu CMW rozpoczynają bardzo proste ...

Ostatni lodzermensch. Robert Geyer 1888-1939

Spotkanie promujące książkę Przemysława Waingertnera pt. "Ostatni lodzermensch. Robert Geyer 1888-1939" odbędzie się 19 lutego 2014 o godz. 17:00 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Ferie pełne atrakcji dla pasażerów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Miło nam poinformować, że Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi przyłączyło się do akcji „Ferie pełne atrakcji dla pasażerów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej”.

Łódź, Norrköping – miasta włókniarzy 1950-1970

Miło nam poinformować, że czas trwania wystawy został przedłużony do 31.01.2015.

Zapraszamy do wizyty w symbolicznym miasteczku, gdzie w witrynach sklepowych wystawiono artykuły tekstylne wyprodukowane w latach 50. i 60. w fabrykach Łodzi i ...

„Persy” z Łodzi. Historia Dywilanu

Ekspozycja jest próbą przypomnienia jednego z najbardziej znanych łódzkich zakładów przemysłowych, którego wyroby, szczególnie w latach 70. i 80. XX w., stanowiły trudno dostępny przedmiot pożądania wielu Polaków. Początki firmy Dywilan sięgają 1891 r., kiedy ...

Geyerwerki - twórcze działania rodzinne

Najbliższe warsztaty:  8 lutego 2015 "Puszysty wątek". Kompozycje tkackie tworzone na krośnie z wykorzystaniem różnych surowców włókienniczych powodujących zróżnicowanie powierzchni tkaniny, jej puszystość i reliefowość.

"COTTON-ART" - weekendowe warsztaty artystyczne

Najbliższe warsztaty:  25 stycznia 2015 r. "Tkanina malowana. W ramach warsztatów uczestnicy posługując się środkami ekspresji plastycznej zrealizują swoje kompozycje wykorzystując technikę malowania na tkaninie "mokre w mokrym" i "mokre na suche".

Cenny dar od Profesora Trzeszczkowskiego

Centralne Muzeum Włókiennictwa otrzymało od Profesora Stanisława Trzeszczkowskiego cenny dar. Stanowią go 24 kompozycje malarskie na jedwabiu i zespół gobelinów. Prace, będące dziełem Profesora - malarza, grafika, projektanta przemysłowego, wzbogacą kolekcję współczesnych tkanin unikatowych Działu Tkaniny ...

V Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z nici Ariadny 2015"

Mamy przyjemność zawiadomić, że rusza kolejna, już piąta, edycja wystawy „Z nici Ariadny”. Do udziału zapraszamy wszystkich twórców amatorów, którzy w swoich pracach rękodzielniczych (haft, koronka, dzianina) wykorzystują produkty ARIADNY S. A. , Fabryki Nici w Łodzi. Zachęcamy do zapoznania ...

Nasza Szafa – projekt edukacyjno-animacyjny

Zanim wyrzucisz, zdeponuj w NASZEJ SZAFIE! Zapraszamy na stronę http://szafa.muzeumwlokiennictwa.pl

Zobaczymy, jak wykonuje się gobelin

Jak artysta wykonuje kilim, a jak gobelin? Czym, oprócz nazwy, różnią się te tkaniny? Na pewno techniką wykonania, ale na czym ona polega?

Restauracja "Łaźnia"

Restauracja Łaźnia serdecznie zaprasza 14 lutego 2015 r. na Bal Karnawałowy Ostatkowy!

Wedding ceremonies in the historic church

Wedding ceremonies in the historic church

In the church of St. Andrew Bobola there is now the possibility to organize wedding ceremonies! 

Zrewitalizowaliśmy dwa zabytkowe krosna

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy rewitalizację dwóch niedawno pozyskanych, oryginalnych krosien czółenkowych pochodzących z 2 poł. XIX w. z zakładów Izraela K. Poznańskiego i Maurycego Bauera.
Zabytkowe krosna są niezwykle cenne i ciekawe ze względu na ...

O Krystynie Kondratiukowej

Artykułowi towarzyszy unikatowa galeria zdjęć Krystyny Kondratiukowej - założycielki i pierwszego dyrektora Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Duża część fotografii nie była prawdopodobnie nigdy wcześniej publikowana!