Letnie Międzynarodowe Kursy Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino już po raz piąty zaprasza artystów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA. Cztery poprzednie edycje przyciągnęły do Łodzi artystów z ponad 35 krajów i cieszyły się dużym uznaniem uczestników. Tegoroczny program obejmie 10 kursów podzielonych na 2 sesje. Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca 2017 r.

Pomiędzy 18 a 30 lipca 2017 r.  uczestnicy kursów będą mogli zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinach takich jak: grafika artystyczna jako medium otwartego na kursie prof. Renaty Papisty, przestrzeń - kolor – skala; instalacja na pograniczu rzeźby i tkaniny artystycznej na kursie Danieli Krystyny Jałkiewicz; grafika artystyczna, a także techniki druku wypukłego i druku wklęsłego podczas zajęć prowadzonych przez prof. Dariusza Kacę. Tegoroczna oferta dydaktyczna zawiera również kurs druku na tkaninie pod kierunkiem prof. Krystyny Czajkowskiej oraz kurs akcesoria w świecie mody, który poprowadzi dr Katarzyna Wróblewska.

Od 8 do 20 sierpnia 2017 r. kursanci będą zgłębiać tajniki graficznej różnorodności – litografii, druku wklęsłego i druku wypukłego na kursie dr Tomasza Matczaka; twórczych eksperymentów w technice sitodruku pod kierunkiem dr hab. Agaty Stępień; unikatowych i użytkowych obiektów hand made do wnętrza pod kierunkiem prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak; komiksu oraz pre-produkcji gier i filmów na kursie prowadzonym przez prof. Gabriela Kołata, a także projektowania graficznego na kursie prof. Sławomira Kosmynki.

Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający uzyskaną wiedzę i umiejętności wraz z przyznaną liczbą punktów ECTS, odzwierciedlającą rzeczywisty czas pracy. Wymiar czasowy poszczególnych kursów wynosi 90 godzin (3 punkty ECTS).

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem kursów na stronach PATA i Facebook: Summer-Courses-PATA. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt drogą mailową na adres pata@patanetwork.org.

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

VI Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A

Projekt Nowe Muzeum

Miło nam poinformować, że dołączyliśmy do projektu „Nowe Muzeum”.