Złota Igła 2017

Właśnie minął termin składania prac do VII edycji Ogólnopolskiej Wystawy Haftu Krzyżykowego "Złota Igła".  Do tej pory wpłynęło 80 wyjątkowych haftów z całej Polski. Wciąż czekamy na więcej, decyduje data stempla pocztowego. Już 20 marca zbierze się posiedzenie komisji konkursowej, która zadecyduje o tym, które prace będzie można podziwiać na wystawie w naszym muzeum oraz kto w tym roku zdobędzie tytuł Złotej Igły. Najlepsze prace w technice haftu krzyżykowgo będzie można oglądać w Białej Fabryce już w czerwcu.

Geyer Music Factory – zmiana w repertuarze

Nastąpiła zmiana w repertuarze 10. edycji GMF. 3 sierpnia koncert piosenek Henryka Warsa zamiast Anny Dereszowskiej wykona Olga Bończyk.

RAZEM TWORZYMY ŚWIAT. WYSTAWA LALEK

21 lalek z Afryki i Ameryki Łacińskiej, wśród nich, te które są opiekunkami domu, rodziny, amuletem chroniącym przed złem. O niektórych mówi się, że mają duszę...

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny" ma charakter konkursowy, a jej kolejne edycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród artystów amatorów, pasjonatów i mistrzów rękodzieła, którego głównym tworzywem są nici.