Wynajem


 Przestrzenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi dają możliwość organizowania szeregu różnorodnych wydarzeń. Dysponujemy nowoczesnymi, postindustrialnymi przestrzeniami wystawienniczymi, które świetnie sprawdzają się podczas konferencji, wystaw, pokazów czy imprez o charakterze targowym.  Posiadamy także 2 dobrze wyposażone sale konferencyjne, w których mogą być organizowane spotkania biznesowe, wykłady, bankiety czy szkolenia. Teren skansenu z kolei wraz z dziedzińcem wewnętrznym oraz placem żeliwnym to doskonałe miejsce na organizację wydarzeń plenerowych. Ta unikalna przestrzeń ma też potencjał, aby stać się klimatyczną scenografią dla sesji fotograficznych czy plenerem filmowym.

Nasze sale konferencyjne:

  • duża (tzw. kinowa) - powierzchnia 137 m2, ekran, nagłośnienie ogólne, 2 mównice
  • mała - powierzchnia 80 m2, nagłośnienie przenośne.

Obie sale posiadają dostęp do Internetu o prędkości do 40 Mbps.

Pozostałe powierzchnie do wynajęcia:

  • Zabytkowy kościół p.w. św. Andrzeja Boboli w skansenie (organizacja ślubów)
  • Powierzchnie ekspozycyjne (budynek D)
  • Pokoje gościnne (2 pokoje jednoosobowe i 1 dwuosobowe+ kuchnia, łazienka oraz wspólny salon)
  • Plener (skansen, dziedziniec wewnętrzny, plac żeliwny)


Jednym z atutów muzeum jest dogodna lokalizacja – w centrum miasta, przy głównej ulicy,  a co za tym idzie także dostępność i bliskość komunikacji miejskiej. Na terenie obiektu, przed wejściem do skansenu (od ul. Milionowej) znajduje się duży, ogrodzony parking - bezpłatny dla gości muzeum.

Do tej pory w naszych przestrzeniach gościliśmy między innymi: Salon Ciekawej Książki, Fashion Week, The Look of the Year, Wybory Miss Polonia, Studio Filmowe KADR (zdjęcia do filmu „Hiszpanka”) czy Fabrykę Tanga.

Cennik wynajmu pomieszczeń i powierzchni w Centralnym Muzeum Włókiennictwa do pobrania TUTAJ. Więcej informacji w sekretariacie muzeum: tel. (42) 684 33 55, sekretariat@cmwl.pl

Dowiedz się więcej


Nasze przestrzenie

Przestrzenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi: sale konferencyjne, przestrzenie wystawiennicze, plener dają możliwość organizowania szeregu różnorodnych wydarzeń.

Biała Fabryka

Okazały kompleks klasycystycznych budynków, będący jednym z najpiękniejszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej.

SKANSEN - PLENERY

Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej zabiera zwiedzających w niezwykłą podróż w czasie. Na jego terenie znajduje się osiem historycznych obiektów, typowych dla zabudowy Łodzi w XIX i na początku XX wieku.