19.11.2017 r., g. 12.00

Cotton art

Twórcze działania nie są Ci obce? Masz głowę pełną pomysłów, wolne niedzielne popołudnie? Świetnie się składa, przyjdź do Muzeum! W sali warsztatowej, gdzie atmosfera sprzyja kreacji, korzystając z dostępnych materiałów i pomocy pracowników Działu Edukacji spożytkujesz swoją energię. Marzysz o własnoręcznie wytkanej makatce? Masz pomysł na unikatowy wzór w technice aplikacji, bądź druku, barwienie tkanin wydaje Ci się zahaczać o czarną magię? Nawet jeśli nie aspirujesz do bycia artystą gwarantujemy, że efekty Twojej pracy z pewnością Cię zaskoczą. Do udziału w warsztatach zapraszamy przede wszystkim młodzież gimnazjalną, licealistów i dorosłych.

Tym razem uczestnicy warsztatu poznają techniki malowania na białej szyfonowej tkaninie.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do świętowania 595. Urodzin Łodzi

GMF TOP 10 - Tangata Quintet

Specyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora – Quinteto Nuevo Tango.

Warsztat „EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata"

Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni?

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

GMF TOP 10 - Waglewski & Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszymy nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego.