25.11.2018, godz. 11.00

CZARNO NA CZARNYM. Warsztaty rodzinne dla dzieci od lat 5

Warsztat inspirowany wystawą JERZY ANTKOWIAK. MODA POLSKA

Czy czerń może być wesoła? A może raczej jest dystyngowana i elegancka? Czy kruk w kolorze zielonym byłby równie tajemniczy jak teraz, gdy jego pióra są czarne? Odpowiedzi poszukamy na wystawie „Jerzy Antkowiak. Moda Polska”, na której czarne są ściany, czarna jest podłoga, manekiny i przede wszystkim stroje projektu Jerzego Antkowiaka. Sprawdzimy, czy czerń „pomaga” zaistnieć innym kolorom, czy raczej im przeszkadza? Przy okazji… zastanawialiście się dlaczego jaskółka Mody Polskiej ma czerwony łebek? My wiemy i chętnie zdradzimy Wam ten sekret podczas warsztatu!

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Architektura nie tylko łódzkich fabryk

Wykład oraz prezentacja materiałów ikonograficznych ukazujących wygląd dawnych, nie tylko łódzkich fabryk

MAMY wenę – warsztat dla mam

Będziemy projektować, ciąć, szyć, przyszywać, haftować, drukować i nie tylko! Dobra zabawa gwarantowana!

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki – oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Joanna Studzińska będzie przewodniczką po wystawie stworzonej z myślą o dzieciach.

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki – oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Lodzer-projekt: architektoniczne warsztaty dla dużych i małych

W toku warsztatów przyjrzymy się łódzkim fabrykom, a także willom, pałacom i kamienicom najznamienitszych kupieckich i przemysłowych rodów.