30.06 - 7.09.2017 r.

Festiwal Filmowy Polówka 2017

Wakacyjna seria filmowych wieczorów po raz pierwszy w naszym Muzeum. W letnie sobotnie wieczory zapraszamy na muzealny dziedziniec, gdzie w ramach sekcji Pret-a-Porter, będzie można obejrzeć filmy poświęcone modzie.

26 sierpnia, w kolejną sobotę wakacyjnego kina, o godz. 21.00 zobaczymy film „Coco Chanel" z 2009 r. w reżyserii Anne Fontaine.

Poznacie wielką Ikonę Mody - Coco Chanel, której samotność była równie wielka jak jej sława. To ona pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie. Stworzyła wzór ekstremalnej elegancji z nieśmiertelną małą czarną na czele oraz najbardziej uwodzicielski zapach na świecie - Chanel Nr 5. Szokujące przeżycia pozornie chłodnej i żądnej sukcesu kobiety, której najgłębiej skrywaną potrzebą okazała się potrzeba prawdziwej miłości.

Repertuar:

01.07 - Neon Demon, reż. Nicolas Winding Refn
08.07 - Lepiej Być piękną i bogatą, reż. Filip Bajon
15.07 - Personal Shopper, reż. Olivier Assayas
22.07 - Kwiat pustyni, reż. Sherry Hormann
29.07 - Projektantka, reż. Jocelyn Moorhouse
12.08 - Fresh Dressed, reż. Sacha Jenkins
19.08 - Saint Laurent, reż. Bertrand Bonello
26.08 - Coco Chanel, reż. Anne Fontaine

Wykład Joanny Reginy Kowalskiej oraz oprowadzanie Adama Leja

Serdecznie zapraszamy na wykład Joanny Reginy Kowalskiej zatytułowany „Recepcja mody francuskiej w Polsce okresu stalinizmu (1945 – 1956)” oraz oprowadzanie Adama Leja po wystawie „Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja”.

V Łódzkie Senioralia

Serdecznie zapraszamy Seniorów do udziału w wydarzeniach organizowanych w naszym Muzeum podczas V Łódzkich Senioraliów.

Łódź Design Festival

W ramach Łódź Design Festival w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zostanie zaprezentowana wystawa „Ekspedycja’ 88”

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

UWAGA! Z przyczyn od Nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać poniższe warsztaty. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.