29.06.2018 r., g. 21.00

GMF TOP 10 - Ania Rusowicz

Lata 60. i 70., jak pokazuje historia, nigdy nie wyjdą z mody. Z tych dwóch doskonałych dekad można garściami czerpać inspiracje, a dodając do tego nutę nowoczesności, stworzyć nowe trendy i style, czyli muzykę vintage w nowoczesnym wydaniu, bigbitowo-rockową muzyczną podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi, a których idee są dziś jak najbardziej aktualne.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory z dwóch płyt Ani Rusowicz oraz utwór „W co mam wierzyć” z filmu „Sztuka kochania”.

---------------------------------------------------

Ania Rusowicz – polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK, kompozytorka, autorka tekstów, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60. i 70. w Polsce, nagrywając trzy płyty w stylu retro, z których dwie uzyskały status „złotych”. Koncerty w kraju i zagranicą, programy, sesje i wywiady w jej wykonaniu, kierowane do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego, zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem.

Ania Rusowicz – śpiew, klawisze

Hubert Gasiul – perkusja

Stanisław Wróbel – bas

Paweł Zalewski – gitara

Sebastian Stanny – saksofon

Rafał Ganko – trąbka

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do świętowania 595. Urodzin Łodzi

GMF TOP 10 - Tangata Quintet

Specyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora – Quinteto Nuevo Tango.

Warsztat „EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata"

Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni?

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

GMF TOP 10 - Waglewski & Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszymy nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego.