Wydarzenia


6.07.2018 r., g. 21.00

GMF TOP 10 - Tangata QuintetSpecyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora – Quinteto Nuevo Tango, w którym wiodącą - koncertującą rolę grały wirtuozowsko potraktowane bandoneon i skrzypce. Reszta składu: gitara elektryczna, fortepian i kontrabas podkreślały charakterystyczną, tangową rytmikę. Potężny ładunek emocjonalny, oryginalna harmonia i rytm tej muzyki, a także jej wyrafinowanie wpływają na jej niespotykaną popularność, choć przed wykonawcami stawiają wysokie wirtuozowskie wymagania. 

----------------------------------------------------

Zespół Tangata Quintet powstał w styczniu 2002 r. W skład zespołu wchodzą jedni z najwybitniejszych polskich artystów, specjalizujący się w interpretacji twórczości Astora Piazzolli, laureaci wielu prestiżowych nagród na konkursach i festiwalach muzycznych w kraju i za granicą.

Ich dotychczasowe różnorodne doświadczenia muzyczne znalazły wspólny grunt w muzyce właśnie Astora Piazzolli, łączącej w sobie tango tradycyjne z elementami muzyki współczesnej i jazzu oraz otwartej improwizacji. Kompozycje Piazzolli stanowią trzon repertuaru zespołu, zaś od nazwy jednej z nich kwintet wziął swoją nazwę.

Godz. 20.00 oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Metamorfizm”

 

Grzegorz Lalek – skrzypce

Grzegorz Bożewicz (gościnnie) – bandoneon

Piotr Malicki – gitara

Hadrian Filip Tabęcki – fortepian

Sebastian Wypych – kontrabas

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do świętowania 595. Urodzin Łodzi

Warsztat „EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata"

Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni?

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

Cykl warsztatów twórczych o charakterze sensoryczno - ruchowym adresowany do najmłodszych dzieci wraz z opiekunami, którzy chcą RAZEM kreatywnie spędzić godzinę w naszym Muzeum.

GMF TOP 10 - Waglewski & Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszymy nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego.

MAMY WENĘ – WARSZTAT DLA MAM

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.