13.07.2018 r., g. 21.00

GMF TOP 10 - Waglewski & Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszymy nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego. Waglewski tworzył różne duety. Kombinacja z Mateuszem Pospieszalskim to już układ kalsyczny, dziś jednak koncertujący rzadziej. „Każdy nasz koncert w duecie jest nowa przygodą, nowym niezwykłym wyzwaniem - mówi Waglewski - dlatego nie mamy przygotowanego stałego repertuaru. Wszystko dzieje się na miejscu, tu i teraz. Dopiero wtedy decydujemy, co będziemy grać”. Podczas koncertu na pewno można będzie usłyszeć wykonania zarówno z „żelaznego kanonu Voo Voo” (m.in.: „Jak gdyby nigdy nic”, „Flota Zjednoczonych Sił”, „Bo Bóg dokopie”), jak i utwory instrumentalne, mniej znane - te z filmu i ze scen teatralnych. Duety Waglewskiego i Pospieszalskiego często przybierają charakter muzycznej improwizacji, cechuje je żywiołowa, pełna emocji atmosfera. Z pewnością takich wrażeń można się spodziewać i tym razem.

------------------------------------------------------

Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, jej założycielem był Wojciech Waglewski – kompozytor, autor bardzo ciekawych metaforycznych tekstów, gitarzysta i wokalista, który wcześniej występował w zespołach Osjan, Bemibem oraz MWNH. W 1986 r. do Waglewskiego dołączyli bracia Jan (grający wcześniej m.in. w Czerwonych Gitarach oraz z duetem Marek i Wacek) i Mateusz (multiinstrumentalista grający również w Tie Break; do dziś podstawowa postać Voo Voo) Pospieszalscy oraz Andrzej Ryszka.

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do świętowania 595. Urodzin Łodzi

GMF TOP 10 - Tangata Quintet

Specyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora – Quinteto Nuevo Tango.

Warsztat „EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata"

Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni?

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

MAMY WENĘ – WARSZTAT DLA MAM

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.