19.05.2018 r.

Łódź Design Festival

W ramach Łódź Design Festival w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zostanie zaprezentowana wystawa „Ekspedycja’ 88” stanowiaca rodzaj laboratorium, dzięki któremu można odbyć swoistą podróż do 1988 roku, zderzając ówczesną codzienność z czasami współczesnymi. Ekspozycja daje zwiedzającym możliwość zastanowienia się jaką funkcję w życiu człowieka pełnią przedmioty i co się z nimi dzieje w momencie, kiedy przestają być nam potrzebne.

Łódź Design Festival to wydarzenie, na którym inspiracji poszukiwać mogą projektanci, architekci, przedstawiciele zawodów kreatywnych, ale przede wszystkim każdy zainteresowany kulturą i zmianami jakie zachodzą w otoczeniu człowieka. W programie ważnymi punktami są zawsze wystawy tematyczne, spotkania z ekspertami w dziedzinie designu i architektury, dyskusje i wykłady, a także warsztaty dla dorosłych i dzieci.

Wykład Joanny Reginy Kowalskiej oraz oprowadzanie Adama Leja

Serdecznie zapraszamy na wykład Joanny Reginy Kowalskiej zatytułowany „Recepcja mody francuskiej w Polsce okresu stalinizmu (1945 – 1956)” oraz oprowadzanie Adama Leja po wystawie „Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja”.

V Łódzkie Senioralia

Serdecznie zapraszamy Seniorów do udziału w wydarzeniach organizowanych w naszym Muzeum podczas V Łódzkich Senioraliów.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

UWAGA! Z przyczyn od Nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać poniższe warsztaty. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

ODKRYWCY. Ekspedycja ‘88

Uczestnicy warsztatów poznają tajemnice codzienności roku 1988 wraz z Dorotą i Andrzejem – bohaterami wystawy Ekspedycja ‘88.