24.11.2018, godz. 13.00

Lodzer-projekt: architektoniczne warsztaty dla dużych i małych

Prowadzenie: Maria Nowakowska / Łódzki detal

W toku warsztatów przyjrzymy się łódzkim fabrykom, a także willom, pałacom i kamienicom najznamienitszych kupieckich i przemysłowych rodów. Zainspirowani mrowiem szczegółów zaprojektujemy własne rezydencje, starając się, by ich fasady wyrażały kluczowe informacje o nas i lodzer-biznesie, który prowadzimy lub planujemy prowadzić. Warsztaty opierają się na technikach kolażowych i są skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Do dyspozycji uczestników będą zdjęcia, grafiki oraz materiały plastyczne, pozwalające stworzyć i udekorować własną architekturę.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w godz. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Ilość miejsc: 15
Bilety: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Architektura nie tylko łódzkich fabryk

Wykład oraz prezentacja materiałów ikonograficznych ukazujących wygląd dawnych, nie tylko łódzkich fabryk

MAMY wenę – warsztat dla mam

Będziemy projektować, ciąć, szyć, przyszywać, haftować, drukować i nie tylko! Dobra zabawa gwarantowana!

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki – oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Joanna Studzińska będzie przewodniczką po wystawie stworzonej z myślą o dzieciach.

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki – oprowadzanie kuratorskie po wystawie

OPROWADZANIE KURATORSKIE PO WYSTAWIE „JERZY ANTKOWIAK – MODA POLSKA” ORAZ PREZENTACJA IZABELI FRANCKIEWICZ-OLCZAK

Tomasz Ossoliński, współkurator wystawy, oprowadzi po ekspozycji i opowie o historiach kryjących się za eksponatami.