26.08.2017 r., g. 13.00

Oprowadzanie po wystawie „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego"

Pracownia haftu, w której pracowała rodzina Potrzebowskich działała do końca lat 80. ubiegłego wieku. Odtworzone w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej, wnętrza zakładu staną się nie tylko retrospekcją dawnych rodzinnych pracowni i realiów życia łódzkich rzemieślników, ale także miejscem pokazów haftu maszynowego oraz spotkań z córkami jego założycieli.

26 sierpnia o godz. 13.00 podczas wspólnego zwiedzania wystawy, jej kurator - Anna Dąbrowicz opowie o trzypokoleniowej historii pracowni rodziny Państwa Potrzebowskich oraz zasadach działania maszyn hafciarskich. Córka założycieli opowie zaś o losach małego, rodzinnego zakładu i trudzie jaki wkładano w jego utrzymanie.

ZAGŁOSUJ NA "METAMORFIZM" !

Z przyjemnością informujemy, że wystawa prac Magdaleny Abakanowicz „Metamorfizm” została nominowana do nagrody „Plastry Kultury” w kategorii „Wystawa roku”.

Warsztat „Od przedmiotu do podmiotu"

Czy przedmiot może mówić? Czy może powiedzieć coś o nas i za nas?

Oprowadzanie po wystawie „Bunt materii”

Zapraszamy na oprowadzanie Marty Kowalewskiej po wystawie "Bunt materii".

Bezpłatne szkolenie dla instytucji kultury - Program Niepodległa.

Jeśli masz pomysł na wydarzenie związane ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę i szukasz środków na jego realizację – weź udział w spotkaniu informacyjnym o programie „Niepodległa”.

Warsztat „Jakie to jest?"

Duże - małe, geometryczne - niegeometryczne, wielobarwne - jednobarwne, gładkie - chropowate. Czy jesteśmy w stanie dokładnie określić, jakie jest dzieło sztuki?