30.09.2017 r., g. 13.00

Oprowadzanie po wystawie „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego"

Pracownia haftu, w której pracowała rodzina Potrzebowskich działała do końca lat 80. ubiegłego wieku. Odtworzone w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej, wnętrza zakładu są nie tylko retrospekcją dawnych rodzinnych pracowni i realiów życia łódzkich rzemieślników, ale także miejscem pokazów haftu maszynowego oraz spotkań z córkami jego założycieli.

30 września o godz. 13.00 podczas wspólnego zwiedzania wystawy, jej kurator - Anna Dąbrowicz opowie o trzypokoleniowej historii pracowni rodziny Państwa Potrzebowskich oraz zasadach działania maszyn hafciarskich. Córka założycieli opowie zaś o losach małego, rodzinnego zakładu i trudzie jaki wkładano w jego utrzymanie.

Weekend Seniora z Kulturą

Zapraszamy wszystkich Seniorów na Weekend Seniora z Kulturą.

Warsztat „Co ma rzeźba do tkaniny?"

Czy każda tkanina może się stać dziełem sztuki? I czy tkanina może być przestrzenna?

Green Dream Festival

Ekologiczny festiwal muzyczny, który powstał z troski o przyszłość Ziemi.

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?