21.10.2017 r., g. 13.00

OPROWADZANIE PO WYSTAWIE „RZEMIOSŁA DAWNEJ ŁODZI. PRACOWNIA HAFTU MASZYNOWEGO"

Pracownia haftu, w której pracowała rodzina Potrzebowskich działała do końca lat 80. ubiegłego wieku. Odtworzone w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej, wnętrza zakładu staną się nie tylko retrospekcją dawnych rodzinnych pracowni i realiów życia łódzkich rzemieślników, ale także miejscem pokazów haftu maszynowego oraz spotkań z córkami jego założycieli.

21 października o godz. 13.00 podczas wspólnego zwiedzania wystawy, jej kurator - Anna Dąbrowicz opowie o trzypokoleniowej historii pracowni rodziny Państwa Potrzebowskich oraz zasadach działania maszyn hafciarskich. Córka założycieli opowie zaś o losach małego, rodzinnego zakładu i trudzie jaki wkładano w jego utrzymanie.

Warsztat "Od efektu do projektu"

Najpierw jest pomysł, następnie projekt a w efekcie tkanina! Na naszych warsztatach będzie odwrotnie!

Warsztaty rękodzielniczych technik tkackich z prof. Ewą Latkowską-Żychską

Autorskie warsztaty Ewy Latkowskiej - Żychskiej będą opierały się na technikach własnych artystki, którymi posługuje się ona przy realizacji swoich prac.

Warsztat "PRZEMYTNICY SZTUKI"

Ile rzeczy zmieści się do wakacyjnej walizki?

Panel dyskusyjny

Artyści młodego pokolenia opowiedzą o tym, czym dla nich jest tkanina, jaką rolę w twórczości zajmuje, co jest w niej niezwykłego, że właśnie ją wybrali do swych artystycznych działań.