21.10.2017 r., g. 13.00

OPROWADZANIE PO WYSTAWIE „RZEMIOSŁA DAWNEJ ŁODZI. PRACOWNIA HAFTU MASZYNOWEGO"

Pracownia haftu, w której pracowała rodzina Potrzebowskich działała do końca lat 80. ubiegłego wieku. Odtworzone w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej, wnętrza zakładu staną się nie tylko retrospekcją dawnych rodzinnych pracowni i realiów życia łódzkich rzemieślników, ale także miejscem pokazów haftu maszynowego oraz spotkań z córkami jego założycieli.

21 października o godz. 13.00 podczas wspólnego zwiedzania wystawy, jej kurator - Anna Dąbrowicz opowie o trzypokoleniowej historii pracowni rodziny Państwa Potrzebowskich oraz zasadach działania maszyn hafciarskich. Córka założycieli opowie zaś o losach małego, rodzinnego zakładu i trudzie jaki wkładano w jego utrzymanie.

Warsztat "Czy słyszałeś o Orbitku?"

Czy we wszechświecie, poza naszą planetą istnieją inne formy życia? Jeśli tak, to co przypominają – ludzi, bakterie, pierwotniaki, a może dzieła sztuki?

Warsztat "Cotton art"

Twórcze działania nie są Ci obce? Masz głowę pełną pomysłów, wolne niedzielne popołudnie? Świetnie się składa, przyjdź do Muzeum!

Oprowadzanie po wystawie "Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska"

Podczas ostatniego oprowadzania kuratorka wystawy – Lidia Zganiacz, opowie o znaczeniu tkanin w życiu codziennym mieszkańców dawnych Kresów wschodnich.

Warsztat "Puścić farbę"

Czy z przypraw, mąki i wody można zrobić jedynie coś pysznego do jedzenia? A gdyby tak z wyposażenia kuchni stworzyć prawdziwą farbę i namalować nasze ulubione danie?

Spotkanie z Januszem Kondratiukiem towarzyszące wystawie „Bunt materii"

Zapraszamy na spotkanie z reżyserem, Januszem Kondratiukiem, które poprowadzi Marta Kowalewska. Przybliży on postać założycielki Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i pomysłodawczyni Międzynarodowego Triennale Tkaniny, Krystyny Kondratiuk.