29.07.2017 r., g. 13.00

Oprowadzanie po wystawie "Sprusiak, jakiego nie znamy"

W 1932 r. Tadeusz Sprusiak po raz pierwszy zaprezentował swoje malarstwo. Po wojnie zajmował się projektowaniem druku odzieżowego oraz żakardu obrusowego i pościelowego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, wykładał podstawy zdobnictwa przemysłowego na Politechnice Łódzkiej. Do schyłku lat 50. XX w. projektował wzory deseni na tkaniny odzieżowe.

O inspiracjach i motywach w twórczości Tadeusza Sprusiaka opowie jeden z kuratorów wystawy  - Marcin Gawryszczak, podczas oprowadzania kuratorskiego w dniu 29 lipca br., g. 13.00.

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.

COTTON ART

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

CO ABAKANY MÓWIĄ DO ŚCIANY?

Co to abakan? Jaki jest? Czym lub kim może być?

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A