12.10.2017 r., g. 18.00

Pokaz filmu "Fotograf Polesia"

Pokaz filmu „Fotograf Polesia” w reżyserii Andrzeja Różyckiego, towarzyszący wystawie „Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska”.

Film poświęcono Józefowi Szymańczykowi – fotografowi-artyście-dokumentaliście – którego zdjęcia o tematyce etnograficznej wykonane w latach 30. XX w. na terenie Polesia, zakopane w walizce w przydomowym ogrodzie przetrwały czas wojny i mogą być prezentowane na wystawie.

Kamera towarzyszy 90-letniemu Józefowi Szymańczykowi w wyprawie na rodzinne Polesie w poszukiwaniu osób fotografowanych przez niego w latach 30. XX w.
Obraz otrzymał w 2002 roku wyróżnienie na Międzynarodowych Dniach Filmu Dokumentalnego „Rozstaje Europy”.

Więcej o wystawie

ZAGŁOSUJ NA "METAMORFIZM" !

Z przyjemnością informujemy, że wystawa prac Magdaleny Abakanowicz „Metamorfizm” została nominowana do nagrody „Plastry Kultury” w kategorii „Wystawa roku”.

Warsztat „Od przedmiotu do podmiotu"

Czy przedmiot może mówić? Czy może powiedzieć coś o nas i za nas?

Oprowadzanie po wystawie „Bunt materii”

Zapraszamy na oprowadzanie Marty Kowalewskiej po wystawie "Bunt materii".

Bezpłatne szkolenie dla instytucji kultury - Program Niepodległa.

Jeśli masz pomysł na wydarzenie związane ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę i szukasz środków na jego realizację – weź udział w spotkaniu informacyjnym o programie „Niepodległa”.

Warsztat „Jakie to jest?"

Duże - małe, geometryczne - niegeometryczne, wielobarwne - jednobarwne, gładkie - chropowate. Czy jesteśmy w stanie dokładnie określić, jakie jest dzieło sztuki?