12.10.2017 r., g. 18.00

Pokaz filmu "Fotograf Polesia"

Pokaz filmu „Fotograf Polesia” w reżyserii Andrzeja Różyckiego, towarzyszący wystawie „Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska”.

Film poświęcono Józefowi Szymańczykowi – fotografowi-artyście-dokumentaliście – którego zdjęcia o tematyce etnograficznej wykonane w latach 30. XX w. na terenie Polesia, zakopane w walizce w przydomowym ogrodzie przetrwały czas wojny i mogą być prezentowane na wystawie.

Kamera towarzyszy 90-letniemu Józefowi Szymańczykowi w wyprawie na rodzinne Polesie w poszukiwaniu osób fotografowanych przez niego w latach 30. XX w.
Obraz otrzymał w 2002 roku wyróżnienie na Międzynarodowych Dniach Filmu Dokumentalnego „Rozstaje Europy”.

Więcej o wystawie

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.

COTTON ART

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

CO ABAKANY MÓWIĄ DO ŚCIANY?

Co to abakan? Jaki jest? Czym lub kim może być?

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A