29.06–9.09.2018

Z NICI ARIADNY

Budynek C, I piętro

Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny" ma charakter konkursowy, a jej kolejne edycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród artystów amatorów, pasjonatów i mistrzów rękodzieła, którego głównym tworzywem są nici. Spośród 530 nadesłanych w tym roku prac, Jury pod przewodnictwem dr hab. Izabeli Wyrwy z Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wybrało do prezentacji 313 najlepszych.

W tej edycji wystawy, podobnie jak w latach ubiegłych, szczególnie popularne okazało się szydełkowanie, koronka frywolitkowa oraz różne odmiany haftu, od haftu krzyżykowego po skomplikowane desenie haftu płaskiego, cieniowanego, wypukłego i ażurowego. Na wystawie eksponowane będą prace o bardzo zróżnicowanych formach – serwety, bieżniki, obrusy, firanki, poduszki i obrazki, stroje, biżuteria, drobne przedmioty dekoracyjne. Zgodnie z regulaminem, autorzy zgłaszanych prac wykorzystują do ich wyrobu głównie produkty Ariadny S. A. Fabryka Nici.

Wystawa to wydarzenie, które skupia szeroką rzeszę miłośników rękodzieła - zarówno twórców - amatorów, jak i odbiorców. Zapraszamy na tegoroczną edycję „Z nici Ariadny”, która jest okazją do spotkania w gronie osób zafascynowanych rękodzielnictwem oraz szansą odnalezienia inspiracji do poszukiwania własnej drogi artystycznej. Podczas wernisażu, 29 czerwca 2018r. o godz. 13.00 w przestrzeni budynku C na I piętrze, poznamy laureatów nagród i wyróżnień.

Kurator: Danuta Lorent – Więckowska

Aranżacja przestrzeni: Mirosław Owczarek

Projekty graficzne: Mirosław Owczarek

Dzieje rodu Geyerów. Spacer po Starym Cmentarzu w Łodzi

Pracownicy Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zapraszają na spacer po ewangelickiej części Starego Cmentarza.

1, 2, 3 do muzeum idziesz Ty! Warsztat dla maluszków

MAMY WENĘ. WARSZTAT DLA MAM

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.

GMF TOP 10 – Miśkiewicz Family

Projekt „Miśkiewicz Family” jest projektem rodzinnym.

LODZER-PROJEKT: architektoniczne warsztaty dla dużych i małych

W toku warsztatów przyjrzymy się łódzkim fabrykom, a także willom, pałacom i kamienicom najznamienitszych kupieckich i przemysłowych rodów.