29 czerwca - 9 września 2018 r.

VI Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny"

Zapraszamy do udziału w VI edycji wystawy „Z nici Ariadny”, organizowanej przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A, która odbędzie się między 29 czerwca a 9 września 2018. Wydarzenie niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności i samych twórców, z niecierpliwością oczekujących na kolejne edycje.

Ekspozycja będzie mieć charakter konkursowy – twórcy amatorzy proszeni są o nadsyłanie swoich prac wraz z wypełnionymi formularzami zgłoszeniowymi w terminie od 3 do 27 kwietnia 2018 roku do CMWŁ z dopiskiem: VI wystawa „Z nici Ariadny”. Kuratorem wystawy jest kustosz Danuta Lorent-Wieckowska z CMWŁ, a wydarzenie sponsoruje ARIADNA S.A. Fabryka Nici w Łodzi.

Serdecznie zachęcamy twórców rękodzieła artystycznego do nadsyłania swoich prac. Zasady konkursowe określa regulamin, dostępny wraz z drukiem zgłoszenia pod linkiem:

regulamin i formularz zgłoszeniowy

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem tel.: 42 683 26 84 w. 250, lub e-mail: edukacja@cmwl.pl.

WYKŁAD „Początki przemysłowej Łodzi”.

Jak to możliwe, że w ciągu kilkudziesięciu kolejnych lat Łódź stała się jednym
z największych miast wielkoprzemysłowych? Dlaczego sukiennicy, tkacze, czy fabrykanci swoje imperium postanowili budować właśnie tutaj?

ZNACZKI, WŁÓCZKI, MYDŁO I POWIDŁO, CZYLI WARSZTAT O KOLEKCJI

„Masz w domu istne muzeum!” – słyszałeś to kiedyś? A czy faktycznie można mieć w domu muzeum? Po co właściwie istnieją muzea?

Cotton art

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

WERNISAŻ WYSTAWY "CHRISTIAN DIOR I IKONY PARYSKIEJ MODY Z KOLEKCJI ADAMA LEJA"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma niezwykłą okazję przypomnieć dokonania Christiana Diora, a także powojennych paryskich mistrzów haute couture dzięki uprzejmości polskiego kolekcjonera i eksperta, Adama Leja, właściciela ponad pięciu tysięcy obiektów z historii mody.