29 czerwca - 9 września 2018 r.

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

Budynek C, I piętro

Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny" ma charakter konkursowy, a jej kolejne edycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród artystów amatorów, pasjonatów i mistrzów rękodzieła, którego głównym tworzywem są nici. Spośród 530 nadesłanych w tym roku prac, Jury pod przewodnictwem dr hab. Izabeli Wyrwy z Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wybrało do prezentacji 313 najlepszych.

W tej edycji wystawy, podobnie jak w latach ubiegłych, szczególnie popularne okazało się szydełkowanie, koronka frywolitkowa oraz różne odmiany haftu, od haftu krzyżykowego po skomplikowane desenie haftu płaskiego, cieniowanego, wypukłego i ażurowego. Na wystawie eksponowane będą prace o bardzo zróżnicowanych formach – serwety, bieżniki, obrusy, firanki, poduszki i obrazki, stroje, biżuteria, drobne przedmioty dekoracyjne. Zgodnie z regulaminem, autorzy zgłaszanych prac wykorzystują do ich wyrobu głównie produkty Ariadny S. A. Fabryka Nici.

Wystawa to wydarzenie, które skupia szeroką rzeszę miłośników rękodzieła - zarówno twórców - amatorów, jak i odbiorców. Zapraszamy na tegoroczną edycję „Z nici Ariadny”, która jest okazją do spotkania w gronie osób zafascynowanych rękodzielnictwem oraz szansą odnalezienia inspiracji do poszukiwania własnej drogi artystycznej. Podczas wernisażu, 29 czerwca 2018r. o godz. 13.00 w przestrzeni budynku C na I piętrze, poznamy laureatów nagród i wyróżnień.

Kurator: Danuta Lorent – Więckowska

Aranżacja przestrzeni: Mirosław Owczarek

Projekty graficzne: Mirosław Owczarek

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.

COTTON ART

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

CO ABAKANY MÓWIĄ DO ŚCIANY?

Co to abakan? Jaki jest? Czym lub kim może być?

CZY TKANINY STROJĄ MINY?

Czy tkaniny stroją miny? Czy potrafią zamienić się w nieprawdopodobne zwierzęta, stwory lub rośliny?