25.11.2017 r., g. 12.00 i 14.30

Warsztat "Co artysta miał na myśli?"

Jak odbierać dzieło sztuki? Czy istnieje gotowa instrukcja, jak odczytać intencje artysty? Czy patrząc, każdy widzi to samo? I wreszcie, czy za pomocą jedynie zmysłu słuchu możemy „zobaczyć” obiekty znajdujące się w muzeum? Uczestnicy warsztatu podczas łatwych i przyjemnych działań przekonają się, co i w jaki sposób można powiedzieć o współczesnej tkaninie artystycznej. Na koniec zmierzymy się z tym, co mogło „chodzić po głowach” artystów w momencie tworzenia dzieła.

Warsztat przeznaczony dla młodzieży.

Warsztat inspirowany wystawą BUNT MATERII

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Łodzi.

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do świętowania 595. Urodzin Łodzi

GMF TOP 10 - Tangata Quintet

Specyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora – Quinteto Nuevo Tango.

Warsztat „EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata"

Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni?

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

GMF TOP 10 - Waglewski & Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszymy nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego.