7.10.2017 r., g. 12.00 i 14.00

Warsztat „Co ma rzeźba do tkaniny?"

Tkanina sztywna - tkanina miękka. Gładka i miła w dotyku oraz chropowata, z wyraźną fakturą. Tkanina na zasłonę i na ubranie. Wreszcie tkanina artystyczna, prezentowana w wielkich galeriach i muzeach. Czy każda tkanina może się stać dziełem sztuki? Jeśli tak, to jakim, bo sztuka włókna najczęściej kojarzy się z gobelinem, kilimem lub makatką. A czy tkanina może być przestrzenna? Czy dzieła Magdaleny Abakanowicz to jeszcze tkaniny, czy już rzeźby? Podczas warsztatów uczestnicy zmierzą się z zadaniem "wyrzeźbienia tkaniny" mając do dyspozycji jedynie metr bieżący materiału.

Warsztat inspirowany wystawą BUNT MATERII

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Łodzi.

1, 2, 3 do muzeum idziesz Ty! Warsztat dla maluszków

MAMY WENĘ. WARSZTAT DLA MAM

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.

GMF TOP 10 – Miśkiewicz Family

Projekt „Miśkiewicz Family” jest projektem rodzinnym.

LODZER-PROJEKT: architektoniczne warsztaty dla dużych i małych

W toku warsztatów przyjrzymy się łódzkim fabrykom, a także willom, pałacom i kamienicom najznamienitszych kupieckich i przemysłowych rodów.

POLÓWKA 2018 – „Amy”, reż. Asif Kapedia

Dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse.