7.10.2017 r., g. 12.00 i 14.00

Warsztat „Co ma rzeźba do tkaniny?"

Tkanina sztywna - tkanina miękka. Gładka i miła w dotyku oraz chropowata, z wyraźną fakturą. Tkanina na zasłonę i na ubranie. Wreszcie tkanina artystyczna, prezentowana w wielkich galeriach i muzeach. Czy każda tkanina może się stać dziełem sztuki? Jeśli tak, to jakim, bo sztuka włókna najczęściej kojarzy się z gobelinem, kilimem lub makatką. A czy tkanina może być przestrzenna? Czy dzieła Magdaleny Abakanowicz to jeszcze tkaniny, czy już rzeźby? Podczas warsztatów uczestnicy zmierzą się z zadaniem "wyrzeźbienia tkaniny" mając do dyspozycji jedynie metr bieżący materiału.

Warsztat inspirowany wystawą BUNT MATERII

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Łodzi.

WERNISAŻ WYSTAWY "CHRISTIAN DIOR I IKONY PARYSKIEJ MODY Z KOLEKCJI ADAMA LEJA"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma niezwykłą okazję przypomnieć dokonania Christiana Diora, a także powojennych paryskich mistrzów haute couture dzięki uprzejmości polskiego kolekcjonera i eksperta, Adama Leja, właściciela ponad pięciu tysięcy obiektów z historii mody.

Spacer "Szlakiem detali przemysłowych"

Zapraszamy na spacer szlakiem detali przemysłowych, który poprowadzą Maria Nowakowska oraz Marcin Gawryszczak z naszego Muzeum.

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,