7.10.2017 r., g. 12.00 i 14.00

Warsztat „Co ma rzeźba do tkaniny?"

Tkanina sztywna - tkanina miękka. Gładka i miła w dotyku oraz chropowata, z wyraźną fakturą. Tkanina na zasłonę i na ubranie. Wreszcie tkanina artystyczna, prezentowana w wielkich galeriach i muzeach. Czy każda tkanina może się stać dziełem sztuki? Jeśli tak, to jakim, bo sztuka włókna najczęściej kojarzy się z gobelinem, kilimem lub makatką. A czy tkanina może być przestrzenna? Czy dzieła Magdaleny Abakanowicz to jeszcze tkaniny, czy już rzeźby? Podczas warsztatów uczestnicy zmierzą się z zadaniem "wyrzeźbienia tkaniny" mając do dyspozycji jedynie metr bieżący materiału.

Warsztat inspirowany wystawą BUNT MATERII

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Łodzi.

Warsztat "ROŚLINY, GOBELINY I WIELKIE TKANINY"

Wszyscy doskonale wiemy, że ogry mają warstwy, podobnie jak cebula. A czy dzieła sztuki mają warstwy?

Warsztat "CZŁOWIEK Z NATURY'

Analizując kim jesteśmy, jacy jesteśmy i w jaki sposób się zmieniamy, wykorzystując pastele, farby, mazaki, bawełniany materiał oraz grzebienie, stworzymy autoportrety naszej natury, tego co lubimy i  czego nie lubimy

Oprowadzanie po wystawie „Ad initium"

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie prof. Włodzimierza Cygana po wystawie „Ad initium".

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

VI Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A