Warsztat Cotton art

25.06.2017 r., g. 12.00

Tkanina bawełniana, garnek do rozpuszczenia kilku plastrów pszczelego wosku, jeden tjanting, szczypta barwników, dużo starych gazet, kilka różnej grubości pędzli do nakładania.

Wbrew pozorom nie jest to przepis na magiczny eliksir, a na pradawną technikę barwienia tkanin rodem z Indonezji!

Jak to wszystko połączyć? Jaka jest kolejność poszczególnych działań? Jednym słowem, jak powstaje Batik? Przekonacie się na warsztatach, które tym razem rozpoczniemy podróżą na Jawę by zaczerpnąć wiedzy u samego źródła. Gwarantujemy, że ostateczny wygląd batiku będzie niespodzianką, nawet dla najbardziej doświadczonego artysty.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Bilet na warsztaty: ulgowy: 8 zł

Warsztat "Stwórz ten wątek"

Opowiadacie niestworzone historie? Słowo WĄTEK niezaprzeczalnie kojarzy Wam się z filmem, a nie układem nitek biegnącym w poprzek tkaniny?

Wernisaż wystawy "Bunt materii"

Historia rewolucji tkaniny artystycznej, która zaczęła się w Polsce.

Międzynarodowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych

Są bawełniane, kolorowe, miękkie i niezwykle potrzebne noworodkom.

Oprowadzanie po wystawie „Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”

O sposobie tworzenia, historii i znaczeniu batiku będzie można się dowiedzieć podczas oprowadzania kuratorskiego.

Warsztat "Pamiątka malowana nitką"

Tajemnice tradycyjnego, ręcznego haftu. Czyli co to jest mulina i jak się oblicza nitki?