25.06.2017 r., g. 12.00

Warsztat Cotton art

Tkanina bawełniana, garnek do rozpuszczenia kilku plastrów pszczelego wosku, jeden tjanting, szczypta barwników, dużo starych gazet, kilka różnej grubości pędzli do nakładania.

Wbrew pozorom nie jest to przepis na magiczny eliksir, a na pradawną technikę barwienia tkanin rodem z Indonezji!

Jak to wszystko połączyć? Jaka jest kolejność poszczególnych działań? Jednym słowem, jak powstaje Batik? Przekonacie się na warsztatach, które tym razem rozpoczniemy podróżą na Jawę by zaczerpnąć wiedzy u samego źródła. Gwarantujemy, że ostateczny wygląd batiku będzie niespodzianką, nawet dla najbardziej doświadczonego artysty.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Bilet na warsztaty: ulgowy: 8 zł

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.

COTTON ART

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

CO ABAKANY MÓWIĄ DO ŚCIANY?

Co to abakan? Jaki jest? Czym lub kim może być?

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A