25.06.2017 r., g. 12.00

Warsztat Cotton art

Tkanina bawełniana, garnek do rozpuszczenia kilku plastrów pszczelego wosku, jeden tjanting, szczypta barwników, dużo starych gazet, kilka różnej grubości pędzli do nakładania.

Wbrew pozorom nie jest to przepis na magiczny eliksir, a na pradawną technikę barwienia tkanin rodem z Indonezji!

Jak to wszystko połączyć? Jaka jest kolejność poszczególnych działań? Jednym słowem, jak powstaje Batik? Przekonacie się na warsztatach, które tym razem rozpoczniemy podróżą na Jawę by zaczerpnąć wiedzy u samego źródła. Gwarantujemy, że ostateczny wygląd batiku będzie niespodzianką, nawet dla najbardziej doświadczonego artysty.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Bilet na warsztaty: ulgowy: 8 zł

Warsztat "OD RĘCZNIKA DO PAMIĘTNIKA"

Czy za pomocą ręcznika można przekazać jakąś wiadomość?

Oprowadzanie po wystawie „Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Oprowadzanie po wystawie, która prowokuje do zadawania pytań.

Warsztat „Performatywność tkaniny"

Jakie właściwości ma tkanina? Jak oddziałuje na przestrzeń i jakie daje możliwości twórcze?

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?