25.06.2017 r., g. 12.00

Warsztat Cotton art

Tkanina bawełniana, garnek do rozpuszczenia kilku plastrów pszczelego wosku, jeden tjanting, szczypta barwników, dużo starych gazet, kilka różnej grubości pędzli do nakładania.

Wbrew pozorom nie jest to przepis na magiczny eliksir, a na pradawną technikę barwienia tkanin rodem z Indonezji!

Jak to wszystko połączyć? Jaka jest kolejność poszczególnych działań? Jednym słowem, jak powstaje Batik? Przekonacie się na warsztatach, które tym razem rozpoczniemy podróżą na Jawę by zaczerpnąć wiedzy u samego źródła. Gwarantujemy, że ostateczny wygląd batiku będzie niespodzianką, nawet dla najbardziej doświadczonego artysty.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Bilet na warsztaty: ulgowy: 8 zł

ZAGŁOSUJ NA "METAMORFIZM" !

Z przyjemnością informujemy, że wystawa prac Magdaleny Abakanowicz „Metamorfizm” została nominowana do nagrody „Plastry Kultury” w kategorii „Wystawa roku”.

Warsztat „Od przedmiotu do podmiotu"

Czy przedmiot może mówić? Czy może powiedzieć coś o nas i za nas?

Oprowadzanie po wystawie „Bunt materii”

Zapraszamy na oprowadzanie Marty Kowalewskiej po wystawie "Bunt materii".

Bezpłatne szkolenie dla instytucji kultury - Program Niepodległa.

Jeśli masz pomysł na wydarzenie związane ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę i szukasz środków na jego realizację – weź udział w spotkaniu informacyjnym o programie „Niepodległa”.

Warsztat „Jakie to jest?"

Duże - małe, geometryczne - niegeometryczne, wielobarwne - jednobarwne, gładkie - chropowate. Czy jesteśmy w stanie dokładnie określić, jakie jest dzieło sztuki?