9.12.2017 r., g.12.00

Warsztat "Czy słyszałeś o Orbitku?"

Czy we wszechświecie, poza naszą planetą istnieją inne formy życia? Jeśli tak, to co przypominają – ludzi, bakterie, pierwotniaki, a może dzieła sztuki? Podróżując po orbicie przekonamy się, że artyści w swej twórczości, również sięgają do tematów wziętych rodem z KOSMOSU. Znajdziemy tam Orbitka, a następnie wymyślimy i wykonamy z nietypowych materiałów tkackich własnego ufoludka. Dlaczego z nietypowych? Bo współczesne tkactwo to nie tylko tradycyjna przędza.

Warsztat inspirowany wystawą BUNT MATERII

Warsztat przeznaczony dla dzieci.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Łodzi.

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.

COTTON ART

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

CO ABAKANY MÓWIĄ DO ŚCIANY?

Co to abakan? Jaki jest? Czym lub kim może być?

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A