22.07.2017 r., g. 12.00 i 14.00

Warsztat " nie LEN się w muzeum"

Czy len się leni? Czy sam się rozpleni? Czy zmultiplikuje się w muzeum przestrzeni? Na warsztacie z pewnością lenić się nie będziemy! Zaczniemy wyprawą na Kresy, gdzie siejąc, międląc, czesząc i kręcąc, poznamy len od podszewki, a używając metody kopiuj-wklej stworzymy prace inspirowane tkaninami wileńskimi. Uwaga! Zajęcia zdecydowanie dla pracusiów.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Bilet na warsztaty: ulgowy: 8 zł

WYKŁAD „Początki przemysłowej Łodzi”.

Jak to możliwe, że w ciągu kilkudziesięciu kolejnych lat Łódź stała się jednym
z największych miast wielkoprzemysłowych? Dlaczego sukiennicy, tkacze, czy fabrykanci swoje imperium postanowili budować właśnie tutaj?

ZNACZKI, WŁÓCZKI, MYDŁO I POWIDŁO, CZYLI WARSZTAT O KOLEKCJI

„Masz w domu istne muzeum!” – słyszałeś to kiedyś? A czy faktycznie można mieć w domu muzeum? Po co właściwie istnieją muzea?

Cotton art

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

WERNISAŻ WYSTAWY "CHRISTIAN DIOR I IKONY PARYSKIEJ MODY Z KOLEKCJI ADAMA LEJA"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma niezwykłą okazję przypomnieć dokonania Christiana Diora, a także powojennych paryskich mistrzów haute couture dzięki uprzejmości polskiego kolekcjonera i eksperta, Adama Leja, właściciela ponad pięciu tysięcy obiektów z historii mody.