27.05.2017 r. g. 12.00 i 14.00

Warsztat "Od ręcznika do pamiętnika"

Co ukrywa ręcznik? Czy można z jego pomocą przekazać jakąś wiadomość? A gdyby się okazało, że ręczniki wcale nie służą do wycierania, tylko do pamiętania! Na warsztacie nie używając słów, ograniczając narzędzia do kredek i nożyczek, wyposażeni w wiedzę o barwach,  zilustrujemy, a następnie z-ręcznie zaszyfrujemy historie, tajemnice, marzenia. Warsztat inspirowany wystawą "Nostalgia za Kresami. Tkanina wileńska, poleska i huculska".

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w godz. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.

COTTON ART

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

CO ABAKANY MÓWIĄ DO ŚCIANY?

Co to abakan? Jaki jest? Czym lub kim może być?

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A