Warsztat "Od ręcznika do pamiętnika"

27.05.2017 r. g. 12.00 i 14.00

Co ukrywa ręcznik? Czy można z jego pomocą przekazać jakąś wiadomość? A gdyby się okazało, że ręczniki wcale nie służą do wycierania, tylko do pamiętania! Na warsztacie nie używając słów, ograniczając narzędzia do kredek i nożyczek, wyposażeni w wiedzę o barwach,  zilustrujemy, a następnie z-ręcznie zaszyfrujemy historie, tajemnice, marzenia. Warsztat inspirowany wystawą "Nostalgia za Kresami. Tkanina wileńska, poleska i huculska".

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w godz. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Warsztat "Stwórz ten wątek"

Opowiadacie niestworzone historie? Słowo WĄTEK niezaprzeczalnie kojarzy Wam się z filmem, a nie układem nitek biegnącym w poprzek tkaniny?

Warsztat Cotton art

Tkanina bawełniana, garnek do rozpuszczenia kilku plastrów pszczelego wosku, jeden tjanting, szczypta barwników, dużo starych gazet, kilka różnej grubości pędzli do nakładania.

Wernisaż wystawy "Bunt materii"

Historia rewolucji tkaniny artystycznej, która zaczęła się w Polsce.

Międzynarodowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych

Są bawełniane, kolorowe, miękkie i niezwykle potrzebne noworodkom.

Oprowadzanie po wystawie „Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”

O sposobie tworzenia, historii i znaczeniu batiku będzie można się dowiedzieć podczas oprowadzania kuratorskiego.