28.10.2017 r., g. 12.00 i 14.30

Warsztat "PRZEMYTNICY SZTUKI"

Ile rzeczy zmieści się do wakacyjnej walizki? Walizka pęka w szwach! Trzeba dopchnąć kolanem, żeby nie wystawał ręcznik a zamek błyskawiczny i tak się nie domyka? Wyobraźcie sobie, że Krystyna Kondratiuk przewoziła w walizkach nawet dzieła sztuki... Dlaczego?

Przyjdź na warsztat, a dowiesz się, jak efektywnie spakować kosmetyczkę, ubrania, buty, a nawet dzieła sztuki. Do tematu pakowania podejdziemy od iście matematycznej strony, mierząc, ważąc i obliczając skrupulatnie wszelkie parametry.

Warsztat przeznaczony dla dzieci.

Warsztat inspirowany wystawą BUNT MATERII

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Łodzi.

WYKŁAD „Początki przemysłowej Łodzi”.

Jak to możliwe, że w ciągu kilkudziesięciu kolejnych lat Łódź stała się jednym
z największych miast wielkoprzemysłowych? Dlaczego sukiennicy, tkacze, czy fabrykanci swoje imperium postanowili budować właśnie tutaj?

ZNACZKI, WŁÓCZKI, MYDŁO I POWIDŁO, CZYLI WARSZTAT O KOLEKCJI

„Masz w domu istne muzeum!” – słyszałeś to kiedyś? A czy faktycznie można mieć w domu muzeum? Po co właściwie istnieją muzea?

Cotton art

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

WERNISAŻ WYSTAWY "CHRISTIAN DIOR I IKONY PARYSKIEJ MODY Z KOLEKCJI ADAMA LEJA"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma niezwykłą okazję przypomnieć dokonania Christiana Diora, a także powojennych paryskich mistrzów haute couture dzięki uprzejmości polskiego kolekcjonera i eksperta, Adama Leja, właściciela ponad pięciu tysięcy obiektów z historii mody.