28.10.2017 r., g. 12.00 i 14.30

Warsztat "PRZEMYTNICY SZTUKI"

Ile rzeczy zmieści się do wakacyjnej walizki? Walizka pęka w szwach! Trzeba dopchnąć kolanem, żeby nie wystawał ręcznik a zamek błyskawiczny i tak się nie domyka? Wyobraźcie sobie, że Krystyna Kondratiuk przewoziła w walizkach nawet dzieła sztuki... Dlaczego?

Przyjdź na warsztat, a dowiesz się, jak efektywnie spakować kosmetyczkę, ubrania, buty, a nawet dzieła sztuki. Do tematu pakowania podejdziemy od iście matematycznej strony, mierząc, ważąc i obliczając skrupulatnie wszelkie parametry.

Warsztat przeznaczony dla dzieci.

Warsztat inspirowany wystawą BUNT MATERII

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Łodzi.

Warsztaty rękodzielniczych technik tkackich z prof. Ewą Latkowską-Żychską

Autorskie warsztaty Ewy Latkowskiej-Żychskiej opierające się na technikach własnych artystki, którymi posługuje się ona przy realizacji swoich prac.

Warsztat "Kolorowe wzory. Wzorzyste kolory"

Czy kolor może być wesoły lub smutny? I czy czerwień działa tylko na byka?

Cotton art

Twórcze działania nie są Ci obce? Masz głowę pełną pomysłów, wolne niedzielne popołudnie? Świetnie się składa, przyjdź do Muzeum! W sali warsztatowej, gdzie atmosfera sprzyja kreacji, korzystając z dostępnych materiałów i pomocy pracowników Działu Edukacji spożytkujesz swoją energię.

Oprowadzanie po wystawie „Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska"

oprowadzanie kuratorskie, podczas którego kuratorka wystawy - Lidia Zganiacz opowie o zagadnieniach, które znalazły się w najnowszym wydawnictwie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi