Warsztat "Stwórz ten wątek"

24.06.2017 r., g. 12.00

Opowiadacie niestworzone historie? Słowo WĄTEK niezaprzeczalnie kojarzy Wam się z filmem, a nie układem nitek biegnącym w poprzek tkaniny?

Na warsztacie połączymy jedno z drugim, tkając filmowy scenariusz. Co z tego będzie, jak to się skończy i co w tym wszystkim do powiedzenia będzie miał KOLAŻ, przekonacie się razem z nami. Zainspirowani techniką tworzenia gobelinu, łącząc materiały o zróżnicowanej fakturze, kolorze, a nawet przeznaczeniu wejdziemy w rolę scenopisarzy!

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Bilet na warsztaty: ulgowy: 8 zł

Warsztat Cotton art

Tkanina bawełniana, garnek do rozpuszczenia kilku plastrów pszczelego wosku, jeden tjanting, szczypta barwników, dużo starych gazet, kilka różnej grubości pędzli do nakładania.

Wernisaż wystawy "Bunt materii"

Historia rewolucji tkaniny artystycznej, która zaczęła się w Polsce.

Międzynarodowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych

Są bawełniane, kolorowe, miękkie i niezwykle potrzebne noworodkom.

Oprowadzanie po wystawie „Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”

O sposobie tworzenia, historii i znaczeniu batiku będzie można się dowiedzieć podczas oprowadzania kuratorskiego.

Warsztat "Pamiątka malowana nitką"

Tajemnice tradycyjnego, ręcznego haftu. Czyli co to jest mulina i jak się oblicza nitki?