28.05.2017 r., g. 12.00

Warsztat "Sztuka tkacka"

Twórcze działania nie są Ci obce? Masz głowę pełną pomysłów, wolne niedzielne popołudnie? Świetnie się składa, przyjdź do Muzeum! W sali warsztatowej, gdzie atmosfera sprzyja kreacji, korzystając z dostępnych materiałów i pomocy pracowników Działu Edukacji spożytkujesz swoją energię. Marzysz o własnoręcznie wytkanej makatce? Masz pomysł na unikatowy wzór w technice aplikacji, bądź druku, barwienie tkanin wydaje Ci się zahaczać o czarną magię? Nawet jeśli nie aspirujesz do bycia artystą gwarantujemy, że efekty Twojej pracy z pewnością Cię zaskoczą. Do udziału w zajęciach zapraszamy przede wszystkim młodzież gimnazjalną, licealistów i dorosłych.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Warsztat "Od efektu do projektu"

Najpierw jest pomysł, następnie projekt a w efekcie tkanina! Na naszych warsztatach będzie odwrotnie!

OPROWADZANIE PO WYSTAWIE „RZEMIOSŁA DAWNEJ ŁODZI. PRACOWNIA HAFTU MASZYNOWEGO"

Historia pracowni hafciarskiej z ulicy Więckowskiego 4

Warsztaty rękodzielniczych technik tkackich z prof. Ewą Latkowską-Żychską

Autorskie warsztaty Ewy Latkowskiej - Żychskiej będą opierały się na technikach własnych artystki, którymi posługuje się ona przy realizacji swoich prac.

Warsztat "PRZEMYTNICY SZTUKI"

Ile rzeczy zmieści się do wakacyjnej walizki?