23-24.09.2017 r.

Weekend Seniora z Kulturą

Zapraszamy wszystkich Seniorów na Weekend Seniora z Kulturą. W dniach 23-24 września br. bedą oni mogli zwiedzić nasze Muzeum za symboliczną złotówkę.

* 23 września o godz. 13.00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji „Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”, podczas którego kurator wśród bajecznie kolorowych tkanin opowie o sposobie ich tworzenia, historii i znaczeniu w codziennym życiu.

Budynek D, II piętro

Ceny biletów: 1 zł

* 23 września o godz. 14.00 odbędzie się warsztat „Pamiątka malowana nitką” w ramach wystawy „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego” – cena biletu dla seniorów posiadających – 8 zł

tajemnice tradycyjnego, ręcznego haftu? Dowiedzieć się, co to jest mulina i jak się oblicza nitki? Jeśli tak, to warsztaty hafciarskie „Pamiątka malowana nitką” są dla Was. Pod czujnym okiem członkiń łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Haftu „Kanwa”, będziemy zgłębiać tajniki haftu krzyżykowego – przeniesiemy się do czasów, w których „malowanie” przy pomocy igły i nitki było prawdziwym majstersztykiem. Warsztaty skierowane są zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z haftem jak i tych bardziej doświadczonych w tej, wymagającej cierpliwości technice. Zajęcia trwają 1,5 godz. Oferta jest adresowana do osób od 10 roku życia.

Ilość miejsc ograniczona. Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

* 24 września o godz. 12.00 odbędzie się warsztat z cyklu Cotton art, zatytułowany "Miękkie płaskorzeźby". Przeszywanie, sklejanie, rozcinanie, plecenie. Papier, metal, sztuczne włókna, pasmanteria, tkanina. Kontrastując barwy, przełamując rytmy, zestawiając  tworzywa uczestnicy będą uwalniać swoją wyobraźnię, dzięki czemu powstaną oryginalne „miękkie płaskorzeźby”.

Ceny biletów: 8 zł

WERNISAŻ WYSTAWY "CHRISTIAN DIOR I IKONY PARYSKIEJ MODY Z KOLEKCJI ADAMA LEJA"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma niezwykłą okazję przypomnieć dokonania Christiana Diora, a także powojennych paryskich mistrzów haute couture dzięki uprzejmości polskiego kolekcjonera i eksperta, Adama Leja, właściciela ponad pięciu tysięcy obiektów z historii mody.

Spacer "Szlakiem detali przemysłowych"

Zapraszamy na spacer szlakiem detali przemysłowych, który poprowadzą Maria Nowakowska oraz Marcin Gawryszczak z naszego Muzeum.

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,