Wykład "Miękkie media źródłem inspiracji i kreacji wizualnych w twórczości prof. Ewy Marii Poradowskiej –Werszler".

25.05.2017 r., g. 17.00

Zapraszamy na wykład pt. "Miękkie media źródłem inspiracji i kreacji wizualnych w twórczości prof. Ewy Marii Poradowskiej –Werszler".

Podczas wykładu Profesor Ewa Maria Poradowska–Werszler opowie o metodach wykorzystywania surowców miękkich w swojej praktyce artystycznej. Słuchacze poznają charakterystykę materiałów najchętniej wybieranych przez artystkę, między innymi wełny kowarskiej, przędzy lnianej, owczego runa, celulozy drzew iglastych i liściastych. Każdy z nich może stać się impulsem pobudzającym zmysły i wyobraźnię twórcy. Profesor zaprezentuje także różnorodne techniki i technologie tkackie oraz opowie o sposobach łączenia i barwienia materiałów. Prezentacja zakończy się omówieniem znaczenia zmysłu dotyku jako nośnika pamięci manualnej.

Wykład w dniu 25 maja o godz. 17.00, odbędzie się na sali ekspozycyjnej na I piętrze budynku A, w przestrzeni, w której aktualnie prezentowana jest wystawa prac Pani Profesor, co gwarantuje publiczności bezpośrednią obserwację relacji twórcy z dziełem.

Warsztat "Stwórz ten wątek"

Opowiadacie niestworzone historie? Słowo WĄTEK niezaprzeczalnie kojarzy Wam się z filmem, a nie układem nitek biegnącym w poprzek tkaniny?

Warsztat Cotton art

Tkanina bawełniana, garnek do rozpuszczenia kilku plastrów pszczelego wosku, jeden tjanting, szczypta barwników, dużo starych gazet, kilka różnej grubości pędzli do nakładania.

Wernisaż wystawy "Bunt materii"

Historia rewolucji tkaniny artystycznej, która zaczęła się w Polsce.

Międzynarodowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych

Są bawełniane, kolorowe, miękkie i niezwykle potrzebne noworodkom.

Oprowadzanie po wystawie „Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”

O sposobie tworzenia, historii i znaczeniu batiku będzie można się dowiedzieć podczas oprowadzania kuratorskiego.