25.05.2017 r., g. 17.00

Wykład "Miękkie media źródłem inspiracji i kreacji wizualnych w twórczości prof. Ewy Marii Poradowskiej –Werszler".

Zapraszamy na wykład pt. "Miękkie media źródłem inspiracji i kreacji wizualnych w twórczości prof. Ewy Marii Poradowskiej –Werszler".

Podczas wykładu Profesor Ewa Maria Poradowska–Werszler opowie o metodach wykorzystywania surowców miękkich w swojej praktyce artystycznej. Słuchacze poznają charakterystykę materiałów najchętniej wybieranych przez artystkę, między innymi wełny kowarskiej, przędzy lnianej, owczego runa, celulozy drzew iglastych i liściastych. Każdy z nich może stać się impulsem pobudzającym zmysły i wyobraźnię twórcy. Profesor zaprezentuje także różnorodne techniki i technologie tkackie oraz opowie o sposobach łączenia i barwienia materiałów. Prezentacja zakończy się omówieniem znaczenia zmysłu dotyku jako nośnika pamięci manualnej.

Wykład w dniu 25 maja o godz. 17.00, odbędzie się na sali ekspozycyjnej na I piętrze budynku A, w przestrzeni, w której aktualnie prezentowana jest wystawa prac Pani Profesor, co gwarantuje publiczności bezpośrednią obserwację relacji twórcy z dziełem.

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.

COTTON ART

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

CO ABAKANY MÓWIĄ DO ŚCIANY?

Co to abakan? Jaki jest? Czym lub kim może być?

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A