9.5.2024 r., godz. 17:00

"Poruszenia" - warsztaty improwizacji ruchowej

„Poruszenia” to warsztaty improwizacji ruchowej odbywające się w otoczeniu dzieł sztuki. Przyjdź, jeśli czujesz, że ruch i taniec to coś dla Ciebie – niezależnie, czy masz już jakieś doświadczenia z improwizacją, czy dopiero chcesz jej spróbować. Zapraszamy osoby od 16. roku życia.

Podczas spotkań będziemy badać, jak taniec i ruch może współgrać z innymi dziedzinami sztuki. Sprawdzimy, co w naszych ciałach poruszają prace pokazywane na wystawach – ich kształty, faktury, przesłanie. A potem spróbujemy wspólnie o tym opowiedzieć. Jeśli uczestnicy będą mieli na to gotowość, cykl zakończy się krótkim performensem.

Dla kogo?

• Dla zainteresowanych sztuką i chcących doświadczyć jej inaczej niż „przez głowę”;
  • Dla tych, których ciągnie do ruchu i tańca (nie jest wymagane doświadczenie z improwizacją);
  • Dla zaciekawionych technikami pracy z ciałem.

Zapraszamy osoby od 16 lat wzwyż.

Kto prowadzi? Kacper Klimczak - tancerz, animator kultury, absolwent PPSKAK w Kaliszu o specjalizacji tanecznej. Ukończył studia trzeciego stopnia Choreografii na Akademii Muzycznej w Łodzi. Współtworzył spektakl „Porozmawiajmy o Nas”, który powstał w ramach stypendium miasta Łodzi, a swoją premierę miał w grudniu 2021 roku. Obecnie występuje w dwóch spektaklach produkcji Materii granych w wielu miejscach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Są to :„Skarb Nienazwanej Góry” w choreografii Krzysztofa Skolimowskiego, a także „Lithos” w choreografii Jacka Owczarka. W listopadzie 2022 roku spektakl „Lithos” wyruszył w trasę i został zaprezentowany w 9 miastach w Polsce w ramach programu Teatr Polska. Wystąpił także w spektaklu „DZIEDZICZENIE” w choreografii Elżbiety Chowaniec we współpracy z pianistą Leszkiem Możdżerem. W tańcu jak i w życiu poszukuje przepływów energii i doświadczaniu w tzw. "tu i teraz". Mimo, iż podwaliny taneczne głęboko zakorzenione są u niego w tańcu streetowym, to zainteresowanie szeroko pojętą improwizacją ruchową i techniką tańca współczesnego stało się jedną z głównych dróg poszukiwań.

Gdzie?
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, ul. Piotrkowska 282

Ile trwają zajęcia?
1,5 h

Kiedy?
godz. 17:00

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Strój
Strój dowolny, umożliwiający swobodne poruszanie się. Należy mieć ze sobą wygodne buty na zmianę, aczkolwiek będziemy ćwiczyć również w skarpetkach lub na boso. Spotykamy się w sali warsztatowej działu Edukacji, gdzie będzie można się przebrać.

Cena zajęć

1, 2, 3 – DO MUZEUM IDZIESZ TY!: ZYGZAKOWO

Warsztaty dla dzieci 1+ z opiekunem

3, 4, 5 W MUZEUM SIĘ WKRĘĆ!: DAWNE ZABAWKI

Warsztaty dla dzieci 3+ z opiekunem.

sPLOTY – warsztaty tradycyjnych technik

Popołudniowe spotkania twórcze dla młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów

Joga w muzeum

Zajęcia jogi adresowane do początkujących.